|

ترفند برخی سایت‌ها‌ برای گران‌فروشی بلیت پرواز اربعین

سخنگوی ایران‌ایر اعلام کرد: برخی سایت‌های فروش بلیت هواپیما اطلاعات پروازهای اربعین را از سایت ما برمی‌دارند و بلیتی که ندارند را با قیمت گران‌تر می‌فروشند.

ترفند برخی سایت‌ها‌ برای گران‌فروشی بلیت پرواز اربعین

به گزارش شبکه شرق، حسام قربانعلی با اشاره به تخلف برخی سایت‌ها در خصوص فروش پروازهای اربعین، اظهار کرد: هیچ امکانی برای خرید بلیت پروازها توسط ربات‌ها با توجه به اتصال شبکه فروش هما به درگاه پرداخت شاپرک و دریافت کدهای امنیتی و تأیید وجود ندارد.

وی ادامه داد: برخی سایت‌ها پروازهای موجود اربعین 1402 هما را در وب‌سایت خودشان عرضه می‌کنند و بلافاصله با دریافت اطلاعات مسافر نسبت به تهیه بلیت از پایگاه فروش هما اقدام می‌کنند و مابه‌التفاوت را به‌عنوان کارمزد برمی‌دارند.

وی توضیح داد: به‌دلیل این‌که سایت‌ها شبکه فروش گسترده‌تری در فضای تحت‌وب دارند پروازهای موجود هما را که برای همه امکان خرید آنها وجود دارد پس از دریافت اطلاعات زائر، با قیمت بالاتر می‌فروشند.

مدیر روابط  عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: از مردم می‌خواهیم از طریق سایت هما با قیمت مصوب و بدون پرداخت یک ریال بالاتر از پروازهای اربعین خریداری کنند.

قربانعلی با یادآوری این که در روزهای 16 و 17 شهریور بلیت با قیمت 2.5 میلیون تومانی عرضه شده است، اضافه کرد: عرضه روزانه و مقطعی در دو نوبت صبح و عصر بلیت پروازهای اربعین عرضه می‌شود. ظرفیت پروازهای اربعین هما به مرز 40 درصد فروش رسیده است و همچنان ادامه دارد.

وی این را هم گفت که بلیت همه پروازهای رفت اربعین برای روزهای 16، 17، 18 و 19 و 20 شهریور با قیمت 2.5 میلیون تومان عرضه می‌شود.

وی همچنین در خصوص اختلال در زمان پرداخت وجه بلیت گفت: به‌دلیل تقاضای بیش از اندازه نسبت به عرضه ممکن است در لحظه خرید چند کاربر روی مسیر پروازی برای خرید اقدام کنند که باعث از دسترس خارج شدن لینک پرداخت شود.

 

منبع: برنا
 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟

سایر رسانه‌ها