|
کدخبر: 847512

اقدام خودسرانه تولیدکنندگان در افزایش قیمت لوازم خانگی

اظهارات دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی درحالی مطرح می شود که مشاهدات بازار نشان می دهد برخی از تولیدکنندگان به صورت خودسرانه نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کرده اند.

اخیرا عباس هاشمی دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی اعلام کرده است" با گذشت 70 روز از سال جدید هنوز سیاست های قیمتی دولت در مورد قیمت لوازم خانگی مشخص نشده است. این درحالیست که نرخ مواد اولیه به صورت میانگین حداقل 50 تا20 درصد افزایش یافته و از سوی دیگر نیز با افزایش دستمزد، افزایش حمل و نقل، تغییر مبنای نرخ ارز در گمرک مواجه هستیم".

 

به گزارش تسنیم، وی تاکید کرد: با توجه به اینکه قیمت 5 قلم کالا از گروه لوازم خانگی در ستاد تنظیم بازار تعیین می شود این نهاد در مورد درخواست تولیدکنندگان برای تعدیل قیمت ها متناسب با قیمت مواد اولیه و نهاد های تولید پاسخی نداده است.

اظهارات دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی درحالی مطرح می شود که مشاهدات بازار نشان می دهد برخی از تولیدکنندگان به صورت خودسرانه نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کرده اند. این درحالیست که هنوز مجوزی مبنی بر افزایش قیمتها صادر نشده و این اقدام غیرقانونی است.

 

فروشندگان لوازم خانگی نیز اعلام می کنند لیست قیمت‌های جدید از سوی برخی از تولیدکنندگان ارسال شده و آنها باید براساس قیمت های جدید محصولات را به فروش برسانند. اقدام خودسرانه تولیدکنندگان در افزایش قیمت لوازم خانگی نشان می دهد باید وزارت صنعت و به ویژه ستاد تنظیم بازار به این موضوع ورود پیدا کرده و اگر موافقتی مبنی بر افزایش قیمت ها مصوب شده آن را رسانه ای کنند در غیر این صورت باید با متخلفین برخورد لازم صورت گیرد.