|
کدخبر: 842934

اصلاح قانون اتاق بازرگانی در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اصلاح قانون اتاق بازرگانی در دستور کار کمیسیون اقتصادی است.

محمدرضا پورابراهیمی عصر امروز در نشست صمیمانه حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با تبریک سال نو اظهار داشت: این‌که در نخستین روزهای سال جدید نماینده ولی فقیه در استان کرمان در جمع فعالان اقتصادی حضور یافته است، نویدبخش روزهای خوب است.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی استان کرمان یکی از اتاق‌های فعال و قوی در کشور است که نظرات کارشناسی و اجرایی دارد، گفت: نمونه اقدامات اتاق بازرگانی استان کرمان الگوی کشوری شده است که جای تقدیر دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصلاح قانون اتاق بازرگانی در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس است، افزود: اصلاح این قانون تا پایان نیمه اول سال 1401 به اتمام می‌رسد.

وی با ابراز اینکه حمایت از تولید و فعالان اقتصادی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در اصلاح قانون اتاق بازرگانی موردنظر است، ادامه داد: ارتقای فضای کسب‌وکار استان کرمان یک ضرورت است و اتاق بازرگانی نیز دغدغه آن را دارد.

پورابراهیمی با اعلام اینکه شورای راهبردی با محوریت نماینده ولی فقیه در استان کرمان تشکیل شده است و تمام ارکان حاکمیتی استان عضو آن هستند که مباحث توسعه‌ای استان در آن دنبال می‌شود، اضافه کرد: تأمین آب موردنیاز استان در اولویت کاری شورای راهبردی استان کرمان است.

وی با تصریح به اینکه اتاق بازرگانی می‌تواند مسائل و مشکلات و راهکارهای موجود را طی نامه‌ای به شورای راهبردی استان ارسال کند و این شورا حتماً این مسائل را پیگیری خواهد کرد، گفت: شعار سال در حقیقت فرمان مقام معظم رهبری است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید به اینکه "تولید دانش‌بنیان یک ضرورت برای کشور و به‌ویژه برای استان کرمان است چرا که شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار قوی در استان داریم" ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های گذشته صادرات خوبی هم داشتند و اگر حمایت لازم شوند می‌توانند از حجم زیاد واردات به استان جلوگیری و مانع خروج ارز از کشور شوند.