|

خبر جنجالی قتل‌های زنجیره‌ای کودکان در اصفهان صحت دارد؟

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در خصوص درباره قتل دو کودک دختر در چند ماه اخیر، و انتشار اخباری مبنی بر قتل‌های زنجیره‌ای کودکان در اصفهان، توضیحاتی ارائه کرد.

خبر جنجالی قتل‌های زنجیره‌ای کودکان در اصفهان صحت دارد؟

به گزارش شبکه شرق، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ادعای قتل‌های زنجیره‌ای کودکان در اصفهان را تکذیب کرد.

سرهنگ حسین ترکیان، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان درباره قتل دو کودک دختر در چند ماه اخیر، با رد سریالی بودن این دو قتل گفت: یکی از قتل‌ها، اسفندماه سال گذشته و دیگری فرودین‌ماه امسال رخ داده است؛ اگرچه در فاصله زمانی کمی بوده، اما ربطی به یکدیگر ندارند، لذا تقاضا داریم رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی درست در خصوص این نوع جرایم، باعث ترویج خشونت در جامعه نشوند.

سرهنگ حسین ترکیان با بیان اینکه پلیس در خصوص وقایع جنایی که برای کودکان رخ می‌دهد بلافاصله ورود می‌کند، افزود: پلیس آگاهی با استفاده از ظرفیت درون‌سازمانی و برون‌سازمانی در این پرونده اقدام کرد و برای اولین‌بار هلکوپتر برای شناسایی و پایش هوایی در پرونده‌های جنایی استفاده شد.

او گفت: در جریان تجسس پلیس سگ‌های جسدیاب توانستند خودروهایی که از آنها برای انتقال جسد استفاده شده بود را شناسایی کنند و نمونه‌های بیولوژیکی که از آن به دست آمد، درحال بررسی است تا پس از تطبیق مشخص شود که جسد برای کودک است یا خیر؛ هرچند که برای پلیس هویت جسد محرز شده، اما منتظریم تا نمونه دی‌ان‌ای واصل و نتیجه نهایی ارائه شود.

سرهنگ ترکیان اضافه کرد: پرونده قتل «۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳» نیز با مراجعه پدر یک کودک مبتلا به اوتیسم به کلانتری آغاز شد؛ این فرد اعلام کرد که کودک به همراه مادر خود از مدرسه خارج شده و مقابل در مدرسه ناپدید شده است که پس از اخذ اظهارات مادر از همان ابتدا تناقض در این اظهارات مشخص بود.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه قرار نیست از ابتدا هر قتلی را به خانواده مقتول منتسب کنیم، افزود: بدین سبب تحقیقات تکمیلی از زمانی که کودک به مدرسه وارد و از آن خارج شده انجام شد و در پی انجام این تحقیقات مشخص شد مادر با انگیزه شخصی دست به قتل فرزند خود زده است.

او درباره انگیزه شخصی مادر گفت: کودک به قتل رسیده، مبتلا به اتیسم بوده و مادر مدعی شده که پدر در مراقبت از او کمک نمی‌کرده است؛ برای همین ابتدا با ضربات چاقو وی را به قتل رسانده و سپس با ریختن بنزین، جسد را سوزانده است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از جمع‌بندی نهایی مستندات و بازسازی صحنه جرم توسط پلیس خبر داد و گفت که پرونده به مقام قضایی ارسال شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها