|
نویسنده: رضا فتوح

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اصفهان:

بیش از ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش تعاون اصفهان اختصاص یافت

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اصفهان گفت : بیش از ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش تعاون اصفهان اختصاص یافت

بیش از ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش تعاون اصفهان اختصاص یافت
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اصفهان گفت: ۲ هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ برای توسعه بخش تعاون و احیای تعاونی‌های غیرفعال استان اختصاص یافته است.

روح‌الامین امیری افزود: ۸۰۵ میلیارد ریال از این تسهیلات، ثابت و یک‌هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال آن به‌عنوان تسهیلات در گردش است.

وی افزود: ۵۵ میلیارد ریال هم به‌عنوان تسهیلات مصوب تفاهم نامه بانک رسالت به تعاونی‌های استان اختصاص پیدا کرده که ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات ثابت و ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات در گردش است.

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اصفهان با اشاره به طرح‌های افتتاح تعاونی‌ها همزمان با دهه فجر امسال اظهار کرد: ۳۰ طرح شرکت تعاونی با سرمایه گذاری چهار هزار و ۳۴۳ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۳۴۴ نفر در ایام دهه فجر سالجاری به بهره برداری رسید.

وی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ تعاون در بین آحاد جامعه گفت: ۸۹ تعاونی در بخش‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی استان در سال‌جاری تشکیل شده است.

امیری افزود: این تعداد شرکت با سرمایه اولیه بیش از ۹۵ هزار و ۳۶ میلیون ریال و ایجاد یک هزار و ۹۵۸ فرصت شغلی تشکیل شده است و نقش مهمی در افزایش اشتغال پایدار و ایجاد عدالت اجتماعی و تجمیع سرمایه‌های خُرد مردم و استفاده از آن در توسعه اقتصادی کشور خواهد داشت.

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اصفهان اضافه کرد: الگوی تعاونی یکی از کارآمدترین الگوهای توسعه اقتصادی و اجتماعی برای تحقق اهدافی همچون مردمی‌سازی اقتصاد، توزیع عادلانه فرصت‌ها و منابع و امکانات، ایجاد اشتغال و بهبود معیشت و رفاه اقشار کم درآمد و متوسط جامعه است.

۴ درصد از اشتغال کشور با بیش از ۵۴ هزار فرصت شغلی در تعاونی‌های استان ایجاد شده و ۶ درصدی تعاونی‌های فعال کشور در اصفهان قرار دارد.

هم اینک ۶ هزار و ۷۵۶ تعاونی فعال و غیرفعال و در دست اجرا در اصفهان وجود دارد.

استان اصفهان دارای بیش از پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تَن جمعیت است.

 

 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟