|
نویسنده: فاطمه شفیعی

به همت تلاشگران عرصه ارتباطات در مخابرات منطقه اصفهان:

شبکه همراه اول در روستای اوشــــن با توسعه زیرساخت های مخابراتی، بروزرسانی شد.

به همت تلاشگران عرصه ارتباطات در مخابرات منطقه اصفهان، با توسعه زیرساخت های مخابراتی، شبکه همراه اول در روستای اوشــــن بروزرسانی شد.

شبکه همراه اول در روستای اوشــــن با توسعه زیرساخت های مخابراتی، بروزرسانی شد.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان، در راستای توسعه خدمات ارتباطی، با تامین تجهیزات از محل اعتبارات (USO) ، تکنولوژی سایت تلفن همراه روستای اوشــــن در بخش مرکزی شهرستان ناییـــن -دهستان لای سیاه- به نسل سوم تلفن همراه یا ۳G ارتقاء یافت.

نسل های شبکه تلفن همراه مجموعه پیشرفت های سخت افزاری و نرم افزاری هستند که با به وجود آمدن مخابرات موبایل (متحرک) به وجود آمده اند. اگر بخواهیم نسل های تلفن همراه را از بعد از به وجود آمدن اولین شبکه تلفن همراه معرفی کنیم؛ باید از نسل اول تلفن همراه شروع کنیم.

پس از آن با پیشرفت تکنولوژی و افزایش نیاز بشر، نسل های شبکه تلفن همراه دیگری به وجود آمدند که عبارتند از: نسل دوم، نسل سوم، نسل چهارم و نسل پنجم تلفن همراه.

 

نسل سوم تلفن همراه

با گذر زمان و افزایش سطح انتظارات و نیازهایی همچون ارسال و دریافت فایل های چندرسانه ای حجیم، استفاده از ویدئو کنفرانس، نیاز به دریافت اطلاعات در هنگام حرکت، انجام بازی های آنلاین و بسیاری از موارد دیگر، باعث ساخت نسل سوم تلفن همراه با رویکرد مالتی مدیا شد. در نسل سوم تلفن همراه، فناوری های مختلفی در کشورهای متفاوت به وجود آمد.

در نسل سوم تلفن همراه، سرعت دریافت تا ۴۲ مگابیت برثانیه قابل دسترسی است. امنیت در این نسل بالاتر رفته و ژاپن اولین کشوری بود که از سال ۲۰۰۱ به صورت گسترده و تجاری از این تکنولوژی استفاده کرد. پیشرفت های این نسل نسبت به نسل قبل را می توان به صورت زیر خلاصه گفت:

• اتصال به شبکه اینترنت با سرعت بالا و درحین حرکت؛

• برقراری تماس تصویری؛

• دانلود ویدئو، امکان دریافت کلیپ های تصویری بر روی گوشی تلفن همراه؛

• امکان دریافت تصاویر تلویزیونی بر روی گوشی های تلفن همراه؛

• ارائه انواع محتوای دیجیتال بر بستر شبکه تلفن همراه.