|
نویسنده: رضافتوح

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد:

برگزاری «جشنواره بزرگ بازیار» در اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: «جشنواره بزرگ بازیار» با هدف جلب مشارکت شهروندان و تشویق آنها به تفکیک و تحویل اقلام بازیافتی از آبان‌ماه امسال آغاز شده و تا پایان اسفند ادامه دارد.

برگزاری «جشنواره بزرگ بازیار» در اصفهان

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، غلامرضا ساکتی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت تفکیک پسماندها و لزوم تحویل پسماندهای خشک قابل بازیافت به مراکز ذی‌صلاح و همچنین افزایش مراجعه شهروندان به ایستگاه‌های جمع‌آوری پسماند خشک و جلب مشارکت آنها برای تفکیک و تحویل اقلام بازیافتی، جشنواره بزرگ بازیار اجرا شده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره از ابتدای آبان‌ماه سال‌جاری آغاز شده و تا پایان اسفندماه ادامه دارد، گفت: شهروندان اصفهانی می‌توانند با مراجعه به ایستگاه‌های جمع‌آوری پسماند خشک در مناطق پانزده‌گانه با تحویل مواد قابل بازیافت خود به ازای هر سه کیلوگرم بار تحویلی یک شانس شرکت در قرعه‌کشی به دست آورند.

به گفته ساکتی، طبق پایش اولیه حدود 6 هزار و 900 نفر از شهروندان در ماه‌های آبان و آذر در این جشنواره شرکت کردند و معادل ۱۳ هزار و ۱۵۴ شانس قرعه‌کشی ایجاد شد که بر این اساس به ازای هر منطقه یک نفر به قید قرعه انتخاب می‌شود و به شخصی که بیشترین مقدار بازیافت را تحویل ایستگاه داده باشد نیز جایزه تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اظهار کرد: نتایج این جشنواره نشان‌دهنده افزایش ۱۳ درصدی تناژ پسماند خشک تحویلی به ایستگاه‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل است.