|
نویسنده: فاطمه شفیعی

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری توکا فولاد:

حمل ۱۱ میلیون تن بار توسط گروه حمل‌ونقل توکافولاد در سال ۱۴۰۰

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری توکا فولاد گفت: گروه سرمایه‌گذاری توکا فولاد بار سنگینی را از بُعد حمل‌ونقل کشور در حوزه بار به دوش‌ می‌کشد و با سرمایه‌گذاری انجام شده در این زمینه تنها در سال ۱۴۰۰ چیزی حدود ۱۱ میلیون تن بار توسط گروه حمل‌ونقل توکافولاد در حوزه ریلی و جاده‌ای جابجا کرده است.

حمل ۱۱ میلیون تن بار توسط گروه حمل‌ونقل توکافولاد در سال ۱۴۰۰

آئین بهره‌برداری از طرح توسعه‌ انبار گمرک اختصاصی شرکت فولاد مبارکه (گمرک غدیر) و افتتاح پروژه‌های حمل و نقلی شرکت حمل و نقل توکا با حضور محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، احمدرضا سبزواری مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری توکا فولاد، جمعی از معاونین فولاد مبارکه و هم چنین پروین صالحی نماینده مردم شریف مبارکه در مجلس شورای اسلامی، رسول کوهستانی مدیرکل گمرک استان اصفهان و جمعی دیگر از مدیران استان اصفهان در محل شرکت حمل و نقل توکا برگزار شد.

احمدرضا سبزواری مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری توکا فولاد در این مراسم گفت: گروه سرمایه‌گذاری توکا فولاد بار سنگینی را از بُعد حمل‌ونقل کشور در حوزه بار به دوش‌ می‌کشد و با سرمایه‌گذاری انجام شده در این زمینه تنها در سال ۱۴۰۰ چیزی حدود ۱۱ میلیون تن بار توسط گروه حمل‌ونقل توکافولاد در حوزه ریلی و جاده‌ای جابجا شده که این میزان، در صنعت حمل‌ونقل کشور بسیار قابل توجه است و اهمیت عرصه حمل‌ونقل را در گروه توکافولاد دوچندان کرده است.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که در زمینه حمل‌ونقل با سرمایه‌گذاری از فعالیت‌های سنتی به نوآوری و استفاده از تکنولوژی‌های جدید نظیر اینترنت اشیاء و... که از مسائل روز دنیا هستند روی آوریم و امیدواریم گروه توکافولاد همچون گذشته پیشگامی خود را در این عرصه ادامه دهد.

وی تصریح کرد: عرصه رگولاتوری در حمل‌ونقل، تا حدودی نوآوری را در حمل‌ونقل سخت می‌کند ولی چاره‌ای جز این نیست که با توجه به سیاست‌گذاری‌های موجود، اتفاقاتی جدید در این زمینه رقم بخورد.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری توکا فولاد اظهار داشت: سه عنصر سرعت، دقت و امانت در مجموعه‌های حمل‌ونقل گروه توکا، همواره مورد توجه بوده و برنامه‌ریزی‌های زیادی برای ارتقاء این عناصر در دستور کار قرار گرفته است.

 

نگاه راهبردی فولاد مبارکه به موضوع حمل‌ونقل

سبزواری افزود: مجموعه فولاد مبارکه با سرمایه‌گذاری خود که به وسیله شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد در حمل‌ونقل جاده‌ای و ریلی انجام شده، اقدامی راهبردی را انجام داده است؛ چرا که موضوع حمل‌ونقل همچون گردش خون در شریان اقتصاد کشور است و اختلال آن ممکن است در روند تولید، توقف ایجاد کند.

وی تصریح کرد: توجه مدیرعامل فولاد مبارکه به این موضوع، بسیار قابل توجه بوده و نگاه راهبردی ایشان به موضوع حمل‌ونقل بسیار راهگشا است و توسعه‌هایی نظیر بهره‌برداری از ۵۰ دستگاه کشنده، مرهون همین نگاه می‌باشد و امیدواریم با حمایت‌های روزافزون مدیرعامل و مدیران فولاد مبارکه، توسعه درون‌زایی که با اتکا به نوآوری و فناوری‌های جدید در نظر داریم را به بهترین نحو پیاده‌سازی کنیم تا مجموعه حمل‌ونقل توکا در کشور سرآمد شود.