|
کدخبر: 841764

پیک ششم در ابتدای شیب نزولی قرار گرفته است

سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: ما در حال حاضر در مراحل اولیه شیب نزولی هستیم و اگر شیوه‌نامه‌های بهداشتی به خوبی رعایت گردد و مردم هم هر چه سریع‌تر به انجام و تکمیل واکسیناسیون اقدام کنند به نظر می‌رسد بتوانیم این موج را پشت سر بگذاریم.

به گزارش میزان، عباس شیراوژن دو روز قبل در پیامی توییتری مصوبات ستاد ملی کرونا درباره سفر‌های نوروزی را تشریح کرد و در خصوص این مصوبات توضیح داد: این مصوبات مشروط به این است که فضای بیماری همچنان کنترل شده باشد و اگر خدایی نکرده به دلیل عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط مردم و یا هر دلیل دیگری بیماری مجددا اوج بگیرد و یا سویه جدیدی شیوع پیدا کند، مصوبات تغییر پیدا خواهند کرد.


سخنگوی ستاد ملی کرونا ضمن اشاره به اینکه ما باید همه جوانب را در نظر بگیریم و فضای روحی، اجتماعی و اقتصادی جامعه هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که متاسفانه طی دو سال اخیر به دلیل شیوع کرونا با مشکلاتی مواجه شده اند، ادامه داد: چنانچه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون به خوبی صورت گیرد و مردم در سفر‌های نوروزی و دید بازدید‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله گذاری فیزیکی را جدی بگیرند به نظر نمی‌رسد مجددا با اوج گیری بیماری رو به رو باشیم.

شیراوژن با بیان اینکه ما در حال حاضر در مراحل اولیه شیب نزولی هستیم و اگر شیوه‌نامه‌های بهداشتی به خوبی رعایت گردد و مردم هم هر چه سریع‌تر به انجام و تکمیل واکسیناسیون اقدام کنند به نظر می‌رسد بتوانیم این موج را پشت سر بگذاریم، متذکر شد: اگر مردم این بیماری را جدی نگیرند و فکر کنند که این بیماری به پایان رسیده است با موج جدیدی از بیماری مواجه می‌شویم.

سخنگوی ستاد ملی کرونا در پاسخ به این سوال که آیا می‌توانیم در سال جدید با پاندمی کرونا خداحافظی کنیم، اظهار کرد: چندان نمی‌توانیم در مورد دور دست‌ها صحبت کنیم و باید منتظر بمانیم و ببنیم اوضاع چگونه پیش می‌رود.

شیراوژن در خصوص تصمیم ستاد کرونا در رابطه با تزریق در چهارم عنوان کرد: ستاد ملی کرونا هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نکرده و در این مورد در حال بررسی است و چنانچه انجام این اقدام لازم باشد حتما درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

عباس شیراوژن دو روز قبل در پیامی توییتری مصوبات ستاد ملی کرونا درباره سفر‌های نوروزی را تشریح کرد و نوشت: «با توجه به مهار نسبی موج ششم بیماری کرونا در شرایط فعلی، هموطنان عزیز می‌توانند برای سفر‌های نوروزی به شرط واکسیناسیون کامل (مگر به دلیل عدم گذشت فاصله زمانی ۳ ماهه با دوز قبلی) برنامه ریزی نمایند.»