|
کدخبر: 840653

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد:

آخرین وضعیت بیماران بستری و واکسیناسیون کرونا در تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد: هم‌اکنون 2 هزار و 950 بیمار کرونایی در تهران بستری هستند که از این تعداد 770 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران آخرین وضعیت بیماران بستری و واکسیناسیون کرونا در استان تهران را اعلام کرد.

علیرضا زالی درباره وضعیت کرونا در استان تهران اظهار داشت: هم‌اکنون 2 هزار و 950 بیمار کرونایی در تهران بستری هستند که از این تعداد 770 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گفته زالی، در طول 24 ساعت گذشته 700 بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تهران بستری شده‌اند که از این تعداد 180 نفر در ICU بستری شده‌اند. تعداد بیماران ترخیص‌شده بسیار کمتر از موارد بستری است و در شبانه‌روز گذشته 270 بیمار از بخش‌های بیمارستانی مرخص شده‌اند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به آمادگی کامل 108 بیمارستان استان تهران برای پذیرش بیماران کرونایی گفت: تا هفته آینده تعداد زیادی تخت آی‌سی‌یوی کودکان را به بیمارستان‌ها اضافه خواهیم کرد.

وی درباره وضعیت واکسیناسیون کرونا در پایتخت بیان داشت: در تهران بالغ بر 23 میلیون دوز واکسن کرونا تزریق شده است؛ حدود 10 میلیون و600 هزار نفر دوز اول، 9 میلیون و 400 هزار نفر دوز دوم و 3 میلیون و 700 هزار نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند.