|
کدخبر: 839996

٨٠٠ معتاد متجاهر زن در تهران

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: حدود ٨٠٠ معتاد متجاهر زن در تهران داریم. درصد استفاده از مواد مخدر سنتی و صنعتی در بانوان ۵٠ - ۵٠ است.

هادی‌زاده دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: حدود ٨٠٠ معتاد متجاهر زن در تهران داریم. درصد استفاده از مواد مخدر سنتی و صنعتی در بانوان ۵٠ - ۵٠ است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ادامه داد وضعیت اعتیاد در خانم‌ها خیلی عمیق‌تر است. در آقایان برای تاثیر اعتیاد و فرو ریختن کامل بدن، ٣ تا ۵ سال طول می‌کشد، اما در خانم‌ها این عدد ٢ سال است

هادی‌زاده پیش تر گفته بود: معتاد متجاهر که مقام قضایی تشخیص تجاهر داده مجرم است و باید در مراکز ماده ۱۶ از آن‌ها نگهداری شود به همین دلیل نباید در گرمخانه‌ها حضور داشته باشند چراکه در کل ظرفیت گرمخانه‌ها جوابگو نیست و در برخی از گرمخانه‌ها مانند پارک بهاران شوش شاهد کف‌خوابی در گرمخانه هستیم و معتادان نیز خودشان تمایلی به ورود به گرمخانه ندارند و پاتوق‌های خودشان را ترجیح می‌دهند.

او اظهار کرد: هرچه میزان فقر، استرس‌ها و... بالاتر رود تعداد معتاد متجاهر نیز افزایش پیدا می‌کند همچنین ۵۰ تا ۶۰ درصد معتادان متجاهر در تهران هیچکس و جایی را در تهران ندارند و ظرفیت نیز به اندازه کافی برای نگهداری این افراد نداریم.