|
کدخبر: 839028

مبتلایان به امیکرون واکسن کرونا دریافت نکردند

معاون فنی مرکز بهداشت خراسان رضوی گفت: مبتلایان به ویروس اومیکرون از میان افرادی هستند که واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند و جهش سویه جدید کرونا از میان واکسن نزده‌ها آغاز شده است.

معاون فنی مرکز بهداشت خراسان رضوی گفت: مبتلایان به ویروس اومیکرون از میان افرادی هستند که واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند و جهش سویه جدید کرونا از میان واکسن نزده‌ها آغاز شده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از دکتر مجید جعفری‌نژاد گزارش داد: شیوع ویروس اومیکرون از آفریقای جنوبی که فقط ۲۴ درصد جمعیت گروه هدف آن علیه کرونا واکسینه شده‌اند و از میان افرادی که واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند آغاز شده است.

وی افزود: دریافت هر سه دُز واکسن کرونا نقش بسیار مهمی در جلوگیری از ابتلا به ویروس اومیکرون دارد.

معاون فنی مرکز بهداشت خراسان رضوی ادامه داد: علاوه بر آن باید استفاده از ماسک، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی را هم مد نظر قرار دهیم.

وی گفت: میزان ابتلا، بستری و مرگ و میر ناشی از این ویروس در میان افراد واکسن زده بسیار اندک است و آن هم به دلیل عادی‌ انگاری پس از دریافت واکسن کرونا بوده است.

دکتر جعفری‌نژاد افزود: با توجه به اینکه هیچ واکسنی امنیت کامل ۱۰۰ درصدی ایجاد نمی‌کند توصیه ما بر رعایت کامل تمامی نکات بهداشتی پس از دریافت واکسن کرونا است و می‌توانیم با تزریق دُز دوم به ۹۰ درصد گروه هدف و تزریق دُز سوم به ۷۰ درصد این گروه، ایمنی جامعه را در برابر ویروس افزایش دهیم.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۴۰۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۱ هزار و ۶۳۹ نفر رسیده است.

تاکنون ۶ میلیون و ۳۹ هزار و ۱۷۱ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

همچنین تاکنون ۵۹ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۴۵۵ دُز اول، ۵۱ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۴۹۸ دُز دوم و هفت میلیون و ۸۸۷ هزار و ۲۸۸ دُز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده و مجموع واکسن های تزریق شده به ۱۱۹ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۲۴۱ دُز رسیده است.