|
کدخبر: 838678

آمار فرونشست در جنوب غربی پایتخت

نائب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: فقط در جنوب غربی پایتخت یعنی در مناطق ۱۸ و ۱۹، سالانه ۳۰ میلی‌متر فرونشست ثبت می‌شود.

نائب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت براساس بررسی‌ها در قالب شهر تهران فرونشست دیده نمی‌شود و فقط در جنوب غربی پایتخت یعنی در مناطق ۱۸ و ۱۹، سالانه ۳۰ میلی‌متر فرونشست ثبت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، مهدی بابایی درباره طرح استفاده از پساب تصفیه خانه ها برای آبیاری فضای سبز گفت: ما باید توسعه دو طرح مکانیزاسیون آبیاری قطره‌ای و استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز را که در برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران بر آن تاکید شده است برای کاهش میزان برداشت آب از چاه‌های زیرزمینی در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: در طرح استفاده از پساب، شهرداری تهران باید هرساله بودجه مربوط به آن را به شورا ارائه کند و پس از تصویب در شورا، براساس آن بودجه و برنامه تدوین شده نسبت به افزایش استفاده از پساب و خارج کردن چاه‌‌های زیرزمینی از چرخه آبیاری فضای سبز اقدام کند.

نائب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: شورای شهر همزمان که توسعه طرح استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز را پیش می‌برد، پیگیر این موضوع نیز هست که آمار چاه هایی که از چرخه آبیاری فضای سبز خارج می شوند به شورای شهر اعلام شود.

بابایی ادامه داد:‌ شهر تهران با استفاده از زیرساخت‌های پایش فرونشست به صورت ویژه رصد می شود و طبق بررسی و رصدها، در قالب شهر تهران فرونشست دیده نمی شود. فقط فرونشست در جنوب غربی پایتخت داریم.

او در ادامه درباره آمار فرونشست در جنوب غربی تهران عنوان کرد: در این قسمت یعنی در مناطق ۱۸ و ۱۹، سالانه ۳۰ میلی متر فرونشست ثبت می شود.

نائب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در پایان با اعلام اینکه این فرونشست در حریم منطقه دیده شده است، تاکید کرد: باید در غرب و جنوب غرب تهران طرح مکانیزاسیون آبیاری و استفاده از پساب را در اولویت قرار دهیم تا این حداقل فرونشست در پایتخت را متوقف کنیم.