|
کدخبر: 838442

پیام طبرسی، عضو کمیته علمی کشوری کرونا:

محدودیت‌های قبلی دوباره باید اجرا شود

عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: تاکید کمیته علمی کشوری کرونا این است که دوباره باید محدودیت‌های قبلی اجرا شود.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به ورود کرونای امیکرون به کشور، گفت: تاکید کمیته علمی کشوری کرونا این است که دوباره باید محدودیت‌های قبلی اجرا شود چون از امروز باید برخورد و رفتارمان با برخوردی که تا الان داشته‌ایم، متفاوت باشد.

دکتر پیام طبرسی اظهار داشت: نباید الان فریب نقشه سفید کشور را بخوریم. مدیریت کرونا و کنترل مرگ و میر و کاهش روزانه تعداد بیماران خیلی خوب بوده اما این شرایط، بسیار شکننده است؛ چراکه با توجه به قدرت بالای سرایت اُمیکرون، ممکن است ظرف ۱۷ تا ۳۰ روز آینده همه شهرهای کشور، وضعیت قرمز پیدا کنند.

وی افزود: اگر بخواهیم شدت درگیری با اُمیکرون را کمتر کنیم، علاوه بر بازگشت محدودیت‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، باید پوشش واکسیناسیون به ویژه تزریق دُز سوم در کشور تقویت شود.

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به نگرانی خانواده‌ها بابت حضوری شدن امتحانات مدارس، گفت: احتمالا این شرایط با توجه به شناسایی سویه جدید اُمیکرون در کشور و قدرت سرایت آن، تغییر می کند.

وی تصریح کرد: خیلی از کشورها وقتی وارد پیک بیماری شدند، شروع به تزریق واکسن به گروه سنی ۵ تا ۱۲ سال کرده اند اما بحث کمیته علمی کشوری کرونا این است که واکسیناسیون گروه سنی ۷ تا ۱۲ سال در ایران زودتر آغاز شود و منتظر اعلام رسمی وزارت بهداشت در این زمینه هستیم.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طبرسی یادآور شد: برای تزریق دُز سوم، واکسن‌های داخلی با پلتفرم‌های مختلف از جمله پروتئینی در دسترس است و وزارت بهداشت بر اساس توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت در مورد اطلاعات موجود برای تزریق دُز سوم واکسن کرونا ارزیابی هایی را انجام می دهد.