|

حکم نامادری «آوا» دختربچه ارومیه‌ای صادر شد

«آوا» دختربچه چهار ساله‌ای بود که به دلیل ضربه مغزی در اثر جراحات وارده توسط نامادری جان خود را از دست داد.

حکم نامادری «آوا» دختربچه ارومیه‌ای صادر شد

به گزارش شبکه شرق، نامادری «آوا» دختربچه ارومیه‌ای به قصاص محکوم شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: پرونده در دادگاه کیفری یک استان مطرح و پس از طی مراحل قانونی و تحقیقات انجام شده و با توجه به دلایل و مدارک موجود، حکم بدوی قصاص نفس متهمه صادر شد.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: حکم بدوی قصاص نفس نامادری «آوا» دختربچه چهار ساله ارومیه‌ای صادر شد.

ناصر عتباتی در این خصوص اظهار کرد: آذرماه سال جاری شاهد خبر متاثر کننده جان باختن دختربچه چهار ساله‌ای به نام «آوا» بودیم که به دلیل ضربه مغزی در اثر جراحات وارده توسط نامادری جان خود را از دست داد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی اضافه کرد: این خبر باعث برانگیختن احساسات عمومی شد و در رسانه‌ها نیز انعکاس قابل توجهی داشت.

او افزود: از همان ابتدا و با شکایت اولیای دم، موضوع در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت و پرونده پس از سیر مراحل قانونی در دادسرا و صدور کیفرخواست قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به مراحل کنونی این پرونده گفت: پرونده در دادگاه کیفری یک استان مطرح و پس از طی مراحل قانونی و تحقیقات انجام شده و با توجه به دلایل و مدارک موجود، حکم بدوی قصاص نفس متهمه صادر شد.

«آوا» که با پدر خود در یکی از استان‌های همجوار در کنار نامادری‌اش زندگی می‌کرد، در روز‌های پایانی آذر امسال، با آزار و اذیت نامادری دچار ضربه مغزی شد و در اوایل دی ماه، در بیمارستان جان خود را از دست داد.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها