|

حمله پهپادی اوکراین به مسکو

صدای مهیب ناشی از واکنش پدافند هوایی در آسمان مسکو در برخی مناطق غربی این شهر شنیده شد و دقایقی پس از آن اعلام شد که دو پهپاد در اثر شلیک پدافند، سرنگون شده‌اند.

حمله پهپادی اوکراین به مسکو

 

به گزارش شبکه شرق، صدای مهیب در آسمان مسکو حوالی ساعت سه و ۴۵ دقیقه بامداد یکشنبه هشتم مردادماه ۱۴۰۲ به وقت محلی ( چهار و ۱۵ دقیقه بامداد به وقت تهران) شنیده شد.

 دقایقی بعد،‌ خبرگزاری تاس از قول خدمات اورژانس منطقه اعلام کرد که پدافند هوایی، حملات پهپادی به پایتخت روسیه را دفع کرد.

این رسانه روس همچنین اعلام کرد که دو پهپاد که قصد حمله به مسکو را داشتند، در غرب این شهر سرنگون شدند.

یک مصدوم و آسیب جزئی به دو ساختمان

سرگئی سوبیانین شهردار مسکو در پی این رخداد اعلام کرد که این حمله پهپادی، تلفات جانی نداشت. به گفته وی، در اثر این حادثه، به کسی آسیبی ندید و تنها به نمای دو ساختمان اداری در مسکو آسیب جزئی وارد شد. 

بنا بر گزارش اورژانس، شیشه های طبقه پنجم و ششم یک ساختمان ۵۰ طبقه در شهر مسکو شکسته شد.

تکمیلی: ساعتی بعد، اورژانس مسکو اعلام کرد که در اثر انفجار در آسمانخراش Oko-2 در مسکوسیتی شهر مسکو یک نفر مجروح شد و شیشه های طبقه اول تا چهارم این برج شکسته شد.

منابع خبری روس همچنین اعلام کردند که برخی ساختمان های منطقه مسکوسیتی در پی این رخداد تخلیه شدند. 

توقف پروازها در فرودگاه ونوکووا

در پی این رخداد، محدودیت موقت برای پرواز هواپیماها در منطقه هوایی مسکو اعلام شد. بنا بر این گزارش، پروازها در فرودگاه بین المللی ونوکووا مسکو متوقف شد. 

این برای چندمین بار در ماه های اخیر است که حمله پهپادی اوکراین به پایتخت مسکو گزارش می شود.

این حمله پهپادی در حالی صورت می گیرد که قرار است رژه سالانه روز نیروی دریایی روسیه ساعاتی دیگر ( صبح یکشنبه هشتم مردادماه ۱۴۰۲ ) با حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سن‌پترزبورگ برگزار شود.

 

منبع: ایرنا
 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟
  • رضاخواه: در اعتراض به تبانی‌ها برای لاپوشانی تخلفات، از هیئت تحقیق و تفحص استعفا دادم
  • نگاهی به روز اقتصادی صحن و تحلیل تصمیم اقتصادی مجلس برای مقابله با بنگاه‌داری بانک‌ها در گفت‌وگو با نمایندگان