|

افزایش تلفات جشن هالووین به 156 نفر

حادثه مرگبار در جریان جشن هالووین در پایتخت کره جنوبی همچنان خبرساز است و به گفته مقام‌های سئول شمار تلفات به حداقل ۱۵۶ کشته افزایش یافته است.

افزایش تلفات جشن هالووین به 156 نفر

به گزارش شبکه شرق، منابع رسانه‌ای در سئول خبر دادند که «لی سانگ-مین» وزیر کشور کره جنوبی در نشست پارلمان، از مردم به دلیل ناتوانی در مدیریت ازدحام مرگبار در جریان مراسم هالووین در پایتخت عذرخواهی کرد.

 

به گزارش «یونهاپ» کره جنوبی، شمار تلفات این حادثه مرگبار که شنبه شب در یکی از خیابان‌های سئول برای شرکت کنندگان در مراسم هالووین اتفاق افتاد، به حداقل ۱۵۶ کشته رسیده است.

 

بنا بر گزارش این خبرگزاری دولتی، عذرخواهی وزیر کشور بعد از آن صورت گرفت که رسانه‌ها گزارش‌ دادند که پلیس و دیگر نهادهای دولتی در اجرای وظایف خود برای کنترل ازدحام جمعیت در منطقه «ایتائه وون» ناکام ماندند.

 

به گفته رسانه‌ها، ناتوانی پلیس و دیگر نهادهای دولتی کره جنوبی در شرایطی انجام شده که آنها می‌دانستند جمعیتی زیادی قرار است شنبه شب در سئول گردهم بیایند.

 

وزیر کشور کره جنوبی در جمع قانونگذاران پارلمان گفت: «من عمیقا از مردم عذرخواهی می‌کنم که با وجود مسئولیت بی نهایت دولت در قبال امنیت مردم، حادثه اخیر رخ داد».

 

لی سانگ-مین در این نشست ضمن تعظیم کردن در برابر نمایندگان پارلمان کره جنوبی به نشانه عذرخواهی، به آنها و مردم این کشور قول داد که او و دولت نهایت تلاش خودشان را برای جلوگیری از بروز اتفاقات مشابه انجام خواهند داد.

 

وزیر کشور کره جنوبی پیشتر در اظهاراتی که جنجالی شده بود، اعلام کرده بود حتی اگر نیروهای پلیس و آتش نشانی پیش از وقوع حادثه در محل حضور داشتند هم امکان جلوگیری کردن از آن وجود نداشت.

 

وی در نشست پارلمان کره جنوبی، ضمن پس گرفتن این اظهاراتش عمیقا ابراز تاسف کرد و گفت: «به دقت به ذهن خانواده‌های داغدار که اعضای عزیز خانواده را از دست دادند توجه نکردم».

 

بنا بر گزارش یونهاپ و دیگر رسانه‌های این کشور، حادثه اخیر در سئول مرگبارترین حادثه هشت سال اخیر در کره جنوبی بوده است.

 

«یون هی-کئوم» رئیس پلیس کره جنوبی ضمن اذعان به نواقص موجود برای ممانعت از حادثه مرگبار در سئول اعلام کرد که ۳۰ نفر از مجروحان، حالشان وخیم است.

 

به گفته مقام‌های کره جنوبی، در مجموع ۲۶ نفر از اتباع ایران، روسیه، چین، ازبکستان و برخی دیگر از کشورها در حادثه مرگبار روز شنبه کشته شدند.

 

پیش از این، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که پنج ایرانی در این حادثه جانشان را از دست دادند

 

منبع: فارس