|

نامه سرگشاده همسر مصطفی تاجزاده به رئیس قوه قضاییه

همسر مصطفی تاجزاده، چهره سیاسی اصلاح طلب که چند وقتی است در بازداشت به سر می برد در نامه ای به محسنی اژه ای، رییس قوه قضاییه خواستار رسیدگی به وضع همسرش شد.

نامه سرگشاده همسر مصطفی تاجزاده به رئیس قوه قضاییه

 نامه خانم فخرالسادات محتشمی پور همسر سید مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب بدین شرح است:

رئیس محترم قوه قضائیه

جناب آقای محسنی اژه ای

با سلام

مطلعید که همسرم سید مصطفی تاجزاده شامگاه جمعه ۱۷ تیرماه در منزلمان بازداشت شد(در حالیکه بازداشت در شب استثنائی است که درموارد معین و مشخص اعمال میگردد و به زعم اتفاق حقوقدانان خلاف قاعده بوده و مشمول همسر اینجانب نمیگردد)و از آن تاریخ تاکنون در سلول انفرادی محروم از حقوق اولیه اش (نظیر ملاقات و تماس تلفنی و سایر موارد)به سر می‌برد.

از آنجا که احیاء و برقراری حقوق فرد تحت نظر و بازداشتی یا نگرانی‌ها و بی خبری های خانواده زندانی از جمله مواردی است که با ایام تعطیلات تباین ندارد ناگزیر دست به قلم شدم تا نگرانی شدید خود و خانواده همسر عزیزم، سید مصطفی تاجزاده را نسبت به وضعیت سلامت ایشان اعلام کنم که به تشخیص پزشکان متخصص در معرض مخاطره جدی قرار دارد.

جناب آقای اژه ای

یادآور می‌شود نامه انجمن اسلامی جامعه پزشکی مبنی بر احتمال مخاطرات جدی قلبی و‌ عروقی برای همسر روزه دارم با توجه به بیماری فشارخون بالا در تاریخ ۲۴ مردادماه، به دست شما رسیده است. و طی این ۵ روز هیچ واکنش رسمی از ناحیه دستگاه قضائی و مسئولین مربوطه نشان داده نشده است.

اینجانب ضمن اعلام بی خبری محض از همسر عزیزم‌ دادخواهی خود را خدمت شما و عموم هموطنان عزیزم عرضه می‌دارم.

فخرالسادات محتشمی پور

۲۸ مرداد ۱۴۰۱