|
کدخبر: 852097

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه:

نیروی دریایی روسیه به موشک‌های مافوق صوت مجهز می‌شود

رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد: نیروی دریایی کشورش موشک های کروز مافوق صوت «زیرکُن» را ظرف چند ماه آینده دریافت می کند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز یکشنبه با اعلام اینکه نیروی دریایی کشورش موشک های کروز مافوق صوت «زیرکُن» را ظرف چند ماه آینده دریافت می کند، تاکید کرد که منطقه استقرار این موشک ها به منافع روسیه بستگی دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی که در مراسم روز نیروی دریایی روسیه در سنت پیترزبورگ سخن می گفت، پتر کبیر تزار روسیه را به خاطر تبدیل کردن این کشور به یک قدرت دریایی مورد تحسین قرار داد.

رئیس جمهوری روسیه در سخنان خود اشاره ای مستقیمی به اوکراین نداشت. رئیس کرملین در عین حال گفت که دکترین نیروی دریایی جدیدی را امضا کرده که جزئیات آن هنوز منتشر نشده است.

وی موشک های کروز مافوق صورت زیرکُن را موشک های منحصر به فرد در جهان توصیف کرد و افزود: تحویل این موشک ها به نیروهای مسلح روسیه در ماه های پیش رو آغاز و ناوچه آدمیرال گورشکوف اولین ناوچه ای است با این سلاح مهیب، عازم وظیفه می شود.

پوتین گفت: نکته کلیدی، توان نیروی دریایی روسیه است که می تواند با سرعت برق به همه کسانی که تصمیم به تجاوز به حاکمیت و آزادی ما می گیرند، پاسخ دهد.

سلاح مافوق صوت از قابلیت حرکت با سرعت ۹ برابر سرعت صوت برخوردار است و روسیه سال گذشته، پرتاب های آزمایشی زیرکُن را از کشتی های جنگی و زیردریایی ها انجام داده است.