|
کدخبر: 850555

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید:

هم توافق در مذاکرات وین و هم شکست مذاکرات محتمل است

مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد که هم حصول توافق در مذاکرات وین و هم شکست مذاکرات و افزایش فشارها بر ایران محتمل است.

در ادامه لفاظی‌ها و بازی مقامات آمریکایی با کلمات درخصوص مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در وین و بازگشت به توافق هسته‌ای، واشنگتن بار دیگر ادعای نقشه دوم در حالت شکست مذاکرات را تکرار کرد.

به گزارش فارس، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید بامداد سه‌شنبه مدعی شد که هم حصول توافق در مذاکرات وین و هم شکست مذاکرات و افزایش فشارها بر ایران محتمل است.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، سالیوان طی نشست خبری در کاخ سفید گفت: «ما به ایرانی‌ها پیام دادیم که توافقی وجود دارد که از حمایت ما و شرکای اروپایی‌مان برخوردار است که ایران باید آن را بپذیرد».

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: «ایران باید بین بازگشت به پایبندی به توافق هسته‌ای یا مواجهه با فشار فزاینده آمریکا و انزوای بین‌المللی، یکی را انتخاب کند».

مشاور امنیت ملی کاخ سفید با تکرار ادعاهای مقامات برخی کشورهای منطقه‌ای مبنی بر تهدید بودن ایران، مدعی شد: «بایدن در سفر خود به خاورمیانه درباره هماهنگی در مورد تهدید چندجانبه ناشی از ایران گفتگو خواهد کرد».

پیش از این، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار یک یادداشت در «واشنگتن پست» مدعی شد تا زمانی که ایران به توافق هسته‌ای برنگردد، فشار اقتصادی و دیپلماتیک واشنگتن ادامه می‌یابد