|
کدخبر: 843190

نخست‎ وزیر کویت استعفا کرد

امروز ( چهارشنبه) نخست وزیر کویت استعفای خود را تقدیم "شیخ نواف" امیر این کشور کرد.

 به دنبال استعفای دیروز اعضای کابینه جدید کویت، امروز ( چهارشنبه) نخست وزیر کویت استعفای خود را تقدیم "شیخ نواف" امیر این کشور کرد.

به گزارش الجزیره، شیخ «نواف الاحمد الصباح» امیر کویت امروز استعفای شیخ «صباح خالد الحمد الصباح» نخست وزیر این کشور را دریافت کرد.

استعفای نخست وزیر کویت یک روز پس از استعفای دسته‌جمعی وزیران کابینه که حدود یک ماهی از تشکیل آن می‌گذرد، صورت گرفت.

هیئت دولت کویت دیروز به دنبال تنش بوجود آمده میان مجلس و دولت پس از طرح درخواست ۳۷ نماینده مجلس برای استیضاح «شیخ صباح الخالد» نخست وزیر این کشور، استعفا داد.

این در حالی است که امضاء کنندگان این طرح، استیضاح نخست وزیر را حق قانونی نمایندگان در ارتباط با نظارت بر قوه مجریه و رسیدگی به موارد قصور یا اخلال در مبانی قانونی و حقوقی دانسته‌اند. 

از سوی دیگر، درخواست نمایندگان برای استیضاح شیخ صباح در حالی مطرح شده که انتخابات مجلس کویت ۱۵ آذر برگزار و کابینه نیز چند روز پس از آن معرفی شد.

 «شیخ نواف الاحمد الصباح» امیر کویت در تاریخ ۱۸ آذر ماه «صباح الخالد الاحمد الصباح» را دوباره به عنوان نخست وزیر این کشور انتخاب و او را مامور تشکیل کابینه جدید کویت کرد. 

پس از معرفی وزیران توسط «صباح الخالد الاحمد الصباح» امیر کویت هم با صدور فرمانی کابینه این کشور را تایید کرد و اعضای کابینه جدید کویت به ریاست «صباح الخالد الصباح» در حضور «نواف الاحمد الجابر الصباح»  امیر این کشور سوگند یاد کردند.