|

وزیر کشور: آرامش در سیستان و بلوچستان حاکم است

وزیر کشور هدف سفر به شهرستان زاهدان را بررسی حوادث چند روز گذشته در این شهرستان و میزان خسارات وارده اعلام کرد.

وزیر کشور: آرامش در سیستان و بلوچستان حاکم است

به گزارش شبکه شرق، وزیر کشور در رابطه با هدف سفر خود به زاهدان گفت: نیاز بود که حوادث زاهدان و ابعاد ماجرا از نزدیک بررسی بیشتری شود.

 

بر اساس گزارش صدا و سیما، وحیدی ادامه داد: به دنبال حوادث تلخی که در شهر زاهدان اتفاق افتاد و به مردم ، دستگاه‌های دولتی و خدمات عمومی خسارت های زیادی زده شده است و تخریب هایی رخ داده است و در این اغتشاشات  عده‌ای از هموطنان ما جان باختند که به منظور بررسی نزدیک به زاهدان سفر کردم و برنامه ما این است که اینها را از نزدیک بررسی و تصمیم‌گیری در این رابطه انجام شود.

 

وی گفت: دشمنان امنیت؛ چه آنانی که در قالب دولت‌های حامی تروریست هستند و چه تروریست‌های آن سوی مرزهای کشور در کمینند، وحدت بین شیعه و سنی سیستان و بلوچستان را هدف قرار دهند و نمی‌توانند وحدت شیعه و سنی ، وحدت بلوچ  و غیر بلوچ آرامش و رشد را ببینند .

 

وزیر کشور ادامه داد: در آستانه هفته وحدت هستیم این وحدت و یکپارچگی که همه ما پیرو مکتب دین مبین اسلام هستیم و همه ما به نبی اکرم(ص) عشق می‌ ورزیم را به منصه ظهرور برسانیم و نشان دهیم که هیچ دشمنی نمی‌تواند وحدت عمیق ما را در بین طوایف، اقوام مختلف و بین مذاهب کشور دچار اختلاف کند.

 

وی افزود : ما باید همچون گذشته نشان بدهیم که هیچ دشمنی نمی تواند این وحدت عمیق ما رو بین طوایف مختلف، بین مذاهب مختلف و اقوام مختلف در کشور خدشه دار کند .

 

وحیدی تاکید کرد : توطئه های دشمنان چه حامیان غربی و چه استکباری و صهیونیستی آنها و چه مزدوران تجزیه طلب آنها نخواهند توانست که در صنوف به هم پیوسته ما رخنه کند .

 

وحیدی تاکیدکرد: در حال حاضر آرامش در سیستان و بلوچستان حاکم است و امیداوریم در سایه این آرامش کار توسعه و پیشرفت این استان را با قدرت دنبال کنیم.