|

اردوغان خطاب به سوئد:

دیگر توقع حمایت برای عضویت در ناتو را نداشته باشید

رئیس جمهور ترکیه گفت که سوئد با دادن مجوز قرآن‌سوزی آن هم جلوی سفارت ترکیه، «دیگر نمی‌تواند در مورد پیوستن به ناتو از ما توقعی داشته باشد».

دیگر توقع حمایت برای عضویت در ناتو را نداشته باشید

به گزارش شبکه شرق، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با اشاره به هتک حرمت به قرآن کریم در مقابل سفارت این کشور در سوئد گفت که «بدیهی است کسانی که جلوی سفارت ما چنین اقدامی را مرتکب شدند، دیگر نمی‌توانند در مورد عضویت در ناتو از ما توقعی داشته باشند».

 

به گزارش الجزیره، اردوغان تصریح کرد: «هیچکس حق ندارد به عقاید دیگران بی‌احترامی کند و سوئد نباید در رابطه با عضویت در ناتو از ما انتظار حمایت داشته باشد».

 

دولت سوئد اخیرا برای سومین بار مجوز قانونی «قرآن‌سوزی» در کشورش را صادر کرد و این‌بار انجام این کار، مقابل سفارت ترکیه در استکهلم صورت گرفت.

 

جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، مصر، کویت، امارات، الازهر مصر، مجمع جهانی علمای مسلمان، قطر، عربستان، اندونزی، اردن، مغرب، سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری خلیج فارس، جنبش انصارالله یمن، حزب الله لبنان، جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین از جمله کشورها و نهادهایی بودند که علیه این اقدام موهن موضعگیری و آن را محکوم کرده و خواستار عدم تکرار و مجازات عاملان آن شدند و در مورد گسترش اقداماتی که باعث بی‌حرمتی به ادیان و تشدید خشونت‌ها شود، هشدار دادند.

 

منبع: ایرنا