|
کدخبر: 849340

روسیه شهر سورودوینسک اوکراین را تصرف کرد

شهردار شهر سورودوینسک واقع در شرق اوکراین روز شنبه گفت که نیروهای روسیه این شهر را به طور کامل اشغال کرده‌اند.

شهردار شهر سورودوینسک واقع در شرق اوکراین روز شنبه گفت که نیروهای روسیه این شهر را به طور کامل اشغال کرده‌اند.

به گزارش "رویترز"، این بزرگترین شکست اوکراین در میدان نبرد با روسیه است که به چندین ماه درگیری‌های شدید در این شهر پایان می‌دهد.

اوکراین عقب نشینی خود از شهر را "خروج تاکتیکی" برای نبرد از مناطق مرتفع‌تر در شهر لیسیچانسک در امتداد رودخانه سیورسکی دونتس نامید.

این درحالی است که روسیه گفته است که نیروهای این کشور در حال حمله به لیسیچانسک است.

سقوط شهر سورودوینسک که پیش از جنگ حدود ۱۰۰ هزار نفر در آن زندگی می‌کردند، بزرگترین پیروزی روسیه از زمان تصرف شهر بندری ماریوپل در ماه گذشته بود و شرایط در میدان جنگ در شرق اوکراین را تغییر می‌دهد.

الکساندر استریوک شهردار سورودوینسک در تلویزیون ملی اوکراین گفت: این شهر اکنون تحت اشغال کامل روسیه است. نیروهای روسیه سعی می‌کنند نظم خود را برقرار کنند و یک فرمانده تعیین کرده‌اند. .

کریلو بودانوف، رئیس اطلاعات نظامی اوکراین، گفت که اوکراین با عقب کشاندن نیروهای خود از سورودوینسک به مناطق مرتفع در آن سوی رودخانه، «یک تجدید قوای تاکتیکی» انجام می‌دهد.

 پیش از این یک منبع اطلاعاتی آمریکا در گفت و گو با سی ان ان اعلام کرد: نظامیان روس با درس گرفتن از اشتباهات روزهای ابتدایی جنگ، اکنون در انجام هماهنگ حملات هوایی و زمینی و زنجیره تامین و پشتیبانی موفق عمل می‌کنند.