|

پلیس: ۶۳ متهم اخلالگر ارزی در پایتخت دستگیر شدند

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران گفت: ۶۷ متهم در زمینه اخلال در وضعیت اقتصادی کشور شناسایی و دستگیر شدند که در این زمینه ۳۸ پرونده برای آنها تشکیل شد.

پلیس: ۶۳ متهم اخلالگر ارزی در پایتخت دستگیر شدند

به گزارش شبکه شرق، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از دستگیری ۶۷ متهم در زمینه اخلال در وضعیت اقتصادی کشور خبر داد.

سرهنگ بهرامی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به فعالیت پلیس امنیت اقتصادی در طرح‌های مبارزه با جرایم اقتصادی گفت: ۶۷ متهم در زمینه اخلال در وضعیت اقتصادی کشور شناسایی و دستگیر شدند که در این زمینه ۳۸ پرونده برای آنها تشکیل شد.

وی افزود: همچنین در زمینه فرار مالیاتی سه متهم، زمین خواری سه متهم، اختلاس دومتهم و محکومان متواری ۱۳ متهم شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه ۱۰۴ متهم در مبارزه با جرایم امنیت اقتصادی شناسایی و دستگیری شدند، اظهار داشت: ۵۳ فقره پرونده در زمینه جرایم اقتصادی به ارزش یک هزار و ۸۷۳ میلیارد تومان تشکیل و ۱۰۴ متهم دستگیر شدند.

بهرامی گفت: اجرای ۹ مرحله طرح مبارزه با اخلال گران ارزی و بازدید از ۱۲ واحد صنفی، تشکیل ۳۴ فقره پرونده، دستگیری ۶۳ نفر متهم و کشف سه هزار و ۳۱۴ واحد انواع ارز به ارزش ۳۶ میلیارد تومان از دیگر اقدامات پلیس امنیت اقتصادی برای ایجاد نظم و انضباط در بازار ارز بوده است.

وی افزود: ۱۷ نفر از محکومان متواری پرونده‌های مالی که تحت پیگرد محاکم قضائی بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ تأکید کرد: در زمینه مبارزه با قاچاق کالا ۷۷ فقره پرونده تشکیل و ۵۸۴ هزار و ۱۹۶ قلم کالای قاچاق اعم از لوازم خانگی، ابزار آلات، لوازم الکترونیکی و جانبی، پوشاک، تنباکو، مواد غذایی و غیره کشف شده است.

بهرامی ادامه داد: همچنین ۷۰۰ لیتر فرآورده‌های نفتی در این مرحله از طرح مبارزه با قاچاق کالا کشف شده است و ۴۶ خودرو از ۸۰ متهم دستگیر شده هم توقیف شده است.

 

 

منبع: مهر