|

دستورالعمل واردات خودرو به زودی تدوین می‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت گفت: آیین نامه واردات خودرو‌های خارجی را معاون اول رئیس جمهور ابلاغ کرده و مصوبه آن از سوی دولت به دست ما رسیده است و وزارت صمت قانونا یک ماه فرصت دارد که آیین نامه مربوطه را تدوین کند.

دستورالعمل واردات خودرو به زودی تدوین می‌شود

محمد جواد حاجی حسینی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز دوشنبه در حاشیه افتتاح و بازدید از ۲ واحد صنعتی استان قم گفت: آیین نامه واردات خودرو‌های خارجی را معاون اول رئیس جمهور ابلاغ کرده و مصوبه آن از سوی دولت به دست ما رسیده است و وزارت صمت قانونا یک ماه فرصت دارد که آیین نامه مربوطه را تدوین کند.

او همچنین در پاسخ به سوالی در زمینه مشکل صادرکنندگان کالا به کشور‌های همسایه در بازگشت سرمایه به صورت ریالی به جای ارزی افزود: بانک مرکزی ایران برنامه ریزی‌هایی داشته است و جلساتی با تولیدکنندگان و معاون صنایع وزارت صمت برای حل این مشکل ترتیب داده است.

معاون وزیر صمت ادامه داد: صادرکنندگان در برگشت ارز به کشور مشکلاتی دارند و البته هر کجا بخش خصوصی حضور دارد، آن بخش موفق‌تر عمل کرده است.

حسینی افزود: در بازگشت ارز دنبال این هستیم که در راستای تهاتر به واردات مواد اولیه کمک کنیم و امیدواریم مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران حل شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: واحد‌های تولیدی که مشکل وسعت پایین مکانی برای کار تولید داشته و نیاز به توسعه دارند باید به شهرک‌های صنعتی بروند و مشکلاتی که در حوزه صنعت دارند در آن مکان آسان‌تر پیگیری می‌شود.

همزمان با هفته دولت یک واحد تولیدی کفش در استان قم با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

معاون وزیر صمت همچنین امروز در دومین برنامه سفر خود به قم از یک شرکت تولید کننده پروفیل آلومینیوم در شهرک صنعتی امید قم بازدید کرد.